Pre začiatok obal z jedného vydania s krásnymi karikatúrami. Postupne dorobím viac.

sú kronikou časti našej mladosti, sú sršiacou zásobárňou nápadov, vtipu, energie, ktorou sme vtedy prekypovali. Pri čítaní som si vybavil množstvo spomienok... Zaujímavé je najmä porovnávať fotky z fotoalbumu s popisom udalostí v Novinách. Ponúkam túto možnosť aj vám.

 

Avšak ešte pred Novinami tu boli rukou písané: "Večerný Gympel", "Nočník", "Triedne úsmevy" atď... 
S prechodom na veľkovýrobu (náklad 4-6ks) a využívanie progresívnych tlačiarenských technológií (písací stroj + kopírovací papier) som však prevalcoval všetkých konkurentov - samostatných vydavateľov, z ktorých sa stali prispievatelia do monopolných triednych "Novín".

 

 

Ako ďalšie prichádza na rad jedno z prvých čísel Novín. Keďže sme používali mierne uletené označovanie čísel, neviem dnes presne určiť poradie v akom vychádzali. (po kliknutí na obal sa otvorí celé číslo - [209kB])
NOVINY č.
Noviny zatiaľ len čiastočne:

Výber najlepších článkov z roku 1981, podľa stromčeka usudzujem, že išlo o predvianočné vydanie. Snažil som sa podľa možnosti na 100% zachovať pôvodný vzhľad (podarilo sa mi to na 99% ;-). Musel som prepísať celý text, do ktorého som vložil naskenované pôvodné obrázky. (na prezeranie potrebuješ WinZip a Acrobat Reader, ak nemáš, stiahni si ich)

Po kliknutí na obal sa začne sťahovať zazipovaný súbor (asi 500kB=cca 2-3 min. telefónnou linkou). Ak niekto nevieš, ako naložiť s takýmto súborom, ozvi sa a pošlem presný popis. 

Preskočím pár čísel (asi pol roka ;°)  (Noviny bez čísla sú číslo 12 z roku 1982, asi máj)

Tak takýto plagát som osemkrát ručne kreslil (tomu hádam dnes ani sám neverím)
Noviny č.14, ročník II. (1.september 1982)

Posledné, čo oficiálne vyšlo boli veršíky o všetkých maturantoch, prezentované na bankete.

P.S.:

Aj keď mnohé uverejnené články možno nespĺňajú všetky kritériá na slušnosť používaných výrazov, ktoré kladieme dnes na naše deti, napriek tomu som sa rozhodol, že nebudem robiť žiadnu dodatočnú cenzúru. 

 

Posledná zmena 11. augusta 2003.